Zabawki dla siedzących niemowląt

Dostępność zabawek dla dzieci jest przeogromna. Sklepy pękają w szwach i czasem łatwo zagubić się w gąszczu różnego rodzaju produktów. Wybierając zabawkę dla dziecka należy przede wszystkim dostosować ją do wieku malucha, by była ona dla niego bezpieczna i pozytywnie wpływała na rozwój. Niemowlę, które już siedzi z wielką chęcią i zainteresowaniem poznaje świat. Warto więc zaspokoić jego potrzeby kupując odpowiednie gadżety.

Zabawki drewniane dla niemowląt

Drewniane zabawki są znane od wielu pokoleń i mimo rozwoju technologicznego, wciąż są uwielbiane przez dzieci. Niemowlęta ochoczo eksplorują otoczenie za pomocą zmysłów. Uwielbiają obserwować, słuchać i dotykać przedmioty. Doskonałą zabawką jest dla nich drewniana kostka z otworami w kształcie różnych figur geometrycznych. Dziecko musi dopasować klocki do odpowiednich otworów i wrzucić je do wnętrza kostki. Ta tradycyjna zabawka doskonale rozwija zdolności motoryczne i jest uwielbiana przez dzieci.

Ciekawymi produktami są drewniane warzywa i owoce, dzięki którym maluchy poznają ich kształty i kolory. Cymbałki z kolei wspomagają koordynację wzrokowo ruchową dziecka i wprowadzają w świat muzyki.

Maluchy, które przymierzają się już do chodzenia na dwóch nogach, na pewno skorzystają z pomocy pchacza. To bezpieczna zabawka, która nie wpływa negatywnie na postawę, a jednocześnie daje maluchom mnóstwo frajdy i wzmacniają mięśnie.

Interaktywne Zabawki dostępne m.in. w Bee.pl dla niemowląt

Dzieci chętnie bawią się także zabawkami interaktywnymi. Uwielbiają śpiewające maskotki, które dodatkowo świecą się albo poruszają. Maluchy uczą się, że mają wpływ na to, co dzieje się z daną zabawką. Szybko zaczynają kojarzyć naciśnięcie konkretnego przycisku z możliwością wysłuchania ulubionego dźwięku.

Na rynku dostępne są interaktywne kostki, pchacze, tablice, książeczki i maskotki. Warto wybierać takie, które mają regulowaną głośność oraz możliwość dostosowania ilości bodźców do preferencji malucha.