Pierwsze zabawki dla dziecka

Pojawienie się dziecka, to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Mnóstwo osób zastanawia się, jakie zabawki będą odpowiednie dla tak małego dziecka. Czym się kierować na zakupach? Oto kilka  praktycznych wskazówek, które ułatwią zakupy.

 

Jakie zabawki wybrać dla noworodka?

Tak małe dziecko zajęte jest przede wszystkim jedzeniem i spaniem. Z biegiem czasu coraz baczniej zaczyna obserwować otaczający go świat. Warto wiedzieć, że w tym wieku maluch nie słyszy i nie widzi jeszcze zbyt dobrze, nie jest też w stanie przewrócić się na bok. To całkowicie normalne. Dlatego najlepiej sprawdzi się zabawka zawieszona nad łóżeczkiem. Najlepiej sprawdzą się karuzele z zawieszkami w kontrastowych kolorach na przykład czarnym i białym.

Jakie zabawki sprawdzą się po 3 miesiącu życia?

Po ukończeniu trzeciego roku życia dziecko staje się bardziej aktywne. Wchodzi w interakcje z otaczającym je światem. Zaczyna się też ząbkowanie. Dlatego dzieciom w tym wieku z całą pewnością przypadną do gustu gryzaki. Gadżet ten pomaga uporać się ze swędzeniem dziąseł, ale też wspomaga koordynację ruchową czy zdolności manualne.

Warto też podarować dziecku grzechotkę. Dźwięki wydawane w czasie potrząsania zabawką  zaabsorbują każdego malca.Zabawa grzechotką stymuluje wzroki słuch. Po 3 miesiącu życia możemy dać dziecku pierwszą książeczkę. Oczywiście w tym przypadku nie ma  mowy o bajkach czy wierszykach dla dzieci. W pierwszych książeczkach znajdują się bardzo proste obrazki.  Strony wykonane są z materiałów o różnej fakturze. W kąpieli sprawdzą się książeczki wykonane z tworzywa sztucznego przypominającego ceratę, są całkowicie wodoodporne. Dzięki nim mycie główki nie będzie już takie straszne…

O czym należy pamiętać kupując zabawki dla niemowlaka?

Zabawki dla tak małych dzieci muszą być bezwzględnie bezpieczne. Sprawdzajmy, czy wybrany przez nas produkt ma wszystkie atesty wymagane na terenie Unii Europejskiej. Po drugie higiena. Zabawki muszą dać się łatwo wyczyścić, zwłaszcza że dzieci w tym okresie życia biorą wszystko do buzi…